موسسه انشاء

در پی اطلاع از انتقال موسسه انشاء به طبقه فوقانی فرهنگسرای اسوه جلسه مشترکی با حضور مسئولین این موسسه حجت السلام جمشیدیان، حجت السلام نوروزی ، حجت السلام عظیمی فرد و امامان جماعات مساجد مسجد الزهرا(س) حجت السلام صفوی و مسجد حضرت ابوالفضل(ع) حجت السلام احمدی و نماینده بسیج  آقای سید غلام احمدی و نمایندگان شورای همیاران آقایان قاسم عباسی و عبدالرسول ابراهیمی و حاج علی عباسی و نماینده محترم فرهنگسرا آقای شومالی در دفتر فرهنگسرای اسوه برگزار شد . هدف از این جلسه آشنایی با فعالیت های این موسسه و بر طرف شدن شبهات احتمالی و کمک به رشد و پویایی هر چه بهتر این موسسه بود .این جلسه با معرفی کامل این مجموعه توسط حجت السلام جمشیدیان اغاز شد . ایشان موسسه انشاء را یک موسسه علمی فرهنگی که کلیه کارهای علمی فرهنگی را در قالب مشاوره در فضای روانشناسی کاملآ اسلامی برشمردند.

 حجت السلام جمشیدیان

حوزه فعالیت‌های این مرکز را در موضوعات مشاوره حقوقی، قضایی، استعداد یابی، تحصیلی، شغلی، اخلاقی و روحی، خانواده، احکام و اعتقادات دانست.

 در این مرکز تلاش شده است تمامی روش‌های براساس آیات و روایات استخراج شود و در این خصوص تجربه خوبی انجام گرفته است و مدت زمانی نیز به صورت کاربردی برنامه‌های مشاوره‌ای این مرکز اجرای شدند که موفقیت چشمگیری داشته است.
 کارشناسان و مشاوران این مرکز، متخصص در موضوعات اعلام شده هستند و این عزیزان سال‌های متمادی در این موضوعات فعالیت تخصصی داشته‌اند. در این موسسه قریب به ۴۰ روحانی در مرکز مشاوره مشغول به کار می باشند.

این موسسه قبلآ در مسجد امام حسن عسکری(ع) خیابان دکتر شریعتی مستقر بوده که به دلیل گسترش فعالیت ها و کمبود جا با کمک شهرداری اصفهان به این مکان انتقال داده شد .این مرکز نه تنها در سطح شهر اصفهان شناخته شده و معتبر می باشد بلکه می توان  این موسسه را در سطح کشور بی نظیر دانست این موسسه زیر شاخه هایی در شهر های قزوین ، یزد ،زیاردارد و به زودی هم در  شاهین شهر شاهد افتتاح دفتر این موسسه خواهیم بود . ایشان عنوان کردند این موسسه به هیچ نهاد و ارگانی وابسته نیست و با وجود مستقل بودن  هیچ هدف درآمد زایی  ندارد و تاکنون تخفیفات زیادی به افراد بی بضاعت داده شده است .

حجت اسلام احمدی

در ادامه حجت السلام احمدی ضمن تایید مطالب عنوان شده این مرکز را یکی از مراکز معتبر شمردند که زیر نظر یکی از برجسته ترین استادان حوزه اداره می شود.

در ادامه به سوالات نمایندگان شورای همیاران توسط حجت السلام عظیمی فرد و نوروزی پاسخ داده شد که ضمن بر طرف شدن کلیه شبهات پیش آمده از طرف همیاران ، این مجموعه مردمی جهت اعتلای این موسسه و بهره مندی هر چه بهتر مردم شهر اصفهان خصوصآ منطقه غرب و محله ولدان آمادگی خود را برای کمک به این مرکز اعلام کردند و خواستار حضور کارشناسان این موسسه در کلیه مساجد محله برای معرفی هر چه بهتر این موسسه به مردم به صورت مستقیم جهت استفاده هر چه بهتر از این موسسه شدند .

در پایان جلسه  حجت السلام صفوی امام جماعت مسجد الزهرا(س) نکاتی را پیرامون معرفی این موسسه به مردم عنوان کردند .

وب سایت ولدان ضمن آرزوی موفقیت برای این موسسه امیدوار است حضور این موسسه در فرهنگسرای اسوه برای اهالی غرب اصفهان خصوصآ مردم فهیم محله ولدان موجب خیر و برکت بوده واعلام می داریم  آماده هر نوع همکاری با این مرکز در معرفی برنامه ها در جهت اعتلای این مرکز هستیم . لازم به ذکر است که یکی از علل محرومیت منطقه ما قطعآ بی بهره بودن از مراکز معتبردولتی و  شهری است متاسفانه همینطور که بارها تاسف خود را از خروج سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری در سالهای گذشته از مکان فرهنگسرا اعلام کردیم (علت : تصمیمات عجولانه و بی خردانه عده ای قلیل و بدون کارشناسی و از روی احساسات ) در حال حاضر هم جا دارد این نوید را به مردم داده که قطعآ با حضور این موسسه که مخاطبینی از سراسر کشور دارد و خانه آی تی اصفهان در فرهنگسرا محله ولدان بیش از پیش انشاء الله با توسعه و آبادانی روبرو خواهد شد.