ولدان

اگر نگاهی به محله ولدان بیاندازیم متوجه خواهیم شد که نسبت به سایر محلات دیگر منطقه دو  به حمد الله  از امکانات بهتری برخوردار است و این مسئله تنها با همکاری معتمدین محلی و درخواست های مکرر از شهرداران منطقه انجام شده است .
هر چند که هم ما و هم معتمدین محلی معتقد هستند امکانات فعلی جوابگوی جمعیت و وسعت زیاد محله ولدان نیست ولی باز  فراهم کردن همین امکانات جای تقدیر دارد .
بی شک اگر با رایزنی ها  با شهردار جدید مشکلات فعلی محله  حل شود  محله ولدان می تواند الگویی برای سایر محلات شهر اصفهان باشد .
ما همیشه سعی کردیم که در کنار انتقادات به نقاط مثبت محله هم اشاره کنیم .

فعایت های انجام شده توسط معتمدین محله به چند بخش تقسیم می شود در پایان هر بخش نظر نویسنده این وب درج خواهد شد.

۱: کمک به  آزاد سازی خیابان ملت
شاید در وهله اول بعضی از ما و یا خود من عنوان کنیم کدوم خیابان کوچه ملت ولی این نکته را بایست در نظر بگیریم آیا با شهرداری جهت تعریض قانونی این خیابان همکاری کردیم؟ بارها عنوان کردم کجای قانون هست برای تخریب و عقب نشینی  یک باب خانه قدیمی شهرداری خانه ای نو ساز سه طبقه را به عنوان معوض بدهد؟ وقتی شهرداری در فاز اول این خیابان با همکاری ما روبرو نشد مجبور به چنین کاری شد .

۲: تملک زمین ورزشگاه میثاق
خدا را شکر با توجه به احداث این مجموعه در محله ولدان و در قسمتی از محله که کمتر توسعه پیدا کرده بود و این مکان به مکان تجمع معتادان و…. تبدیل گشته بود هم به رونق این قسمت از محله کمک کرد و هم برای اوقات فراغت جوانان محله گامی اساسی برداشته شد نمونه بارز آن برگزاری چندین دوره جام مولای عرشیان در این سالن است که حتی مسئولان شهرداری هم چندین بار عنوان کردند که هرگز گمان نمی کردند با چنین استقبالی از طرف اهالی ولدان مواجه شوند  البته  هر چند که بیشتر استفاده کنندگان از محله ولدان به مبالغ زیادی که بایست برای استفاده از این مکان به شهرداری بپردازند معترض هستند ولی امید است معتمدین محله با شهردار منطقه گفتگو هایی پیرامون همین امر داشته باشند و تخفیف های لازم را حداقل برای سانس های محلی بگیرند .

۳: پیگیری و راه اندازی داروخانه دکتر ذکری در خیابان ملت .
بعد از تعطیلی و انتقال داروخانه دکتر کرامتیان به جنب شهرداری برزان این مسئله برای اهالی محله ولدان مشکلاتی به وجود آورده بود البته ذکر این نکته هم ضروری است که برای مکان این داروخانه بهترین موقعیت محلی انتخاب شد چون تقریبآ در مرکز محله قرار گرفته و دسترسی برای تمام افراد به سهولت انجام می شود

۴: بهداری ولدان
برای جلوگیری از تعطیلی ولدان معتمدین محله چندین جلسه با آقای حیدری ریاست بهداشت منطقه دو اصفهان  که محله ولدان هم زیر مجموعه همین مرکز است برگزار کردند ولی متاسفانه با توجه به اینکه بهداری ولدان با عدم استقبال اهالی روبرو شده بود و اینکه آقای حیدری عنوان کردند با اجرایی شدن پزشک خانواده کلیه مراکز بهداشت تعطیل خواهد شد و تمام امور پزشکی از کودکان تا سالخوردگان تحت نظر پزشک خانواده خواهد بود با بازگشایی بهداری مخالفت کردند البته قبل از تعطیلی بهداری در همین وب مطالبی تحت هشدار برای تعطیلی بهداری نوشتیم ولی متاسفانه مردم محله خیلی ساده از این موضوع عبور کردند جالب بود یکی از دوستان را اطلاع کامل داشتم در زمانی که بهداری دایر بود پرونده پزشکی فرزند تازه متولد شده خود را بیرون از محله تشکیل داده بود ولی بعد از تعطیلی به این امر اعتراض داشت !!! بنده هم عنوان کردم عزیز من اگر چهر نفر مثل شما چنین کاری نمی کردند مسئولان بهداشت اصفهان هیچگاه فکر تعطیلی این مکان را نمی کردند . البته آقای حیدری به معتمدان محلی قولهایی مبنی بر همکاری کامل برای احداث درمانگاه داشته اند که در پست قبلی مربوط به زمین اهدایی حاج محمود مومنی اشاره شد.

۵: پیشنهاد و پیگیری خط اتوبوس
واقعآ یکی از بهترین کارهایی که در محله ولدان انجام شد همین خط اتوبوس بود که در حال حاضر با دو دستگاه اتوبوس مشغول خدمت رسانی به اهالی محله ولدان می باشد

۶: پیگیری و روکش آسفالت خیابان ملت

۷: پیگیری نام گذاری و نصب تابلوهای کوچه های محله

۸: پیگیری و باز نمودن ورودی محله ولدان

۹: پیگیری احداث فرهنگسرای اسوه

۱۰: وضعیت کارگاه های موزاییک سازی
در رابطه با انتقال کارگاه های موزاییک سازی تا کنون چندین جلسه با استانداران قبلی و فعلی  و همچنین آقای دکتر سقائیان نژاد شهردار اصفهان و شهرداران قبلی و فعلی منطقه انجام شده  حتی معاونت عمرانی استاندار هم چندین بار از این کارگاه ها و وضعیت نابسامان به وجود آمده توسط این مشاغل بازدید کردند ولی متاسفانه تا کنون اقدامی از طرف هیچ نهادی انجام نگرفته است فقط زمینی در شاهین شهر در نظر گرفته شده که با مخالفت شهردار شاهین شهر روبرو شده است و اینکار همت تمام مسئولان استانی را طلب می کند تا با همفکری و اقدامی اساسی این معظل چندین ساله منطقه ای را بر طرف سازند .
نکته ای که برای من خیلی جالب است این است که شهرداری عزم خود را جزم کرده که از توسعه شهرک محود آباد که در حاشیه شهر است جلوگیری کند ولی هیچ فکری برای مشاغل مزاحم درون شهری نمی کند اگر موزاییک سازان و سنگ کوبی ها حاضر به خروج از محله نبودند بحثی جداگانه بود ولی وقتی همه راضی هستند که به بیرون از شهر انتقال پیدا کنند و هیچ همکاری از طرف هیچ نهادی انجام نمی شود چه بایست کرد؟